Jak pomóc osobie bezpłodnej?

Witam, dzis dowiedzialam sie ze moj partner (34lata) jest prawdopodobnie bezplodny, jestem zalamana poniewaz staramy sie o dziecko juz od 1,5 roku :/. Prosze pomozcie mi, na wynikach jego badan pisze " uplynnienie 50, objetosc 5, ph 8,5 i tekst : w preparacie bezposrednim stwierdzono obecnosc pojedynczych plemnikow niewykazujacych ruchu. Komorki okragle 4-5 w polu widzenia". Nie wiem co robic, czy udac sie do kliniki nieplodnosci ? Prosze pomozcie. :(

Dzień dobry,

Proszę namówić partnera do oznaczenia poziomu LH, FSH, testosteronu, TSH oraz dodatkowo podstawowych badań , takich jak morfologia z rozmazem, CRP, ALAT, ASPAT, kreatynina, glukoza - badania z krwi żylenjj rano na czczo. Koniecznie proszę również wykonać usg jąder. Z wynikami i spermiogramem (badaniem nasienia) proszę udać się do endokrynologa lub androloga, który po ich interpretacji zaleci dalsze postępowanie.

Z poważaniem,

dr n. med. Marek Derkacz
specjalista endokrynolog
specjalista diabetolog
specjalista chorób wewnętrznych