Jak pomóc osobie bliskiej uzależnionej od alkoholu?

Witam! Problemem mojego partnera jest choroba alkoholowa,próby leczenia nic nie dały (spotkania AA),dukrotnie odwoływał wizyty u chirurga celem "zaszycia się",czy hipnoza pomaga wyjść z nałogu?

Jeśli sam zainteresowany nie ma motywacji do leczenia, to żadna metoda może nie okazać się skuteczna. W takiej sytuacji zachęcam Panią do uczestnictwa w grupach dla rodzin osób uzależnionych i osób współuzależnionych. Pomoże to Pani odnaleźć się, poprawić poczucie własnej wartości i sprawstwa, a przede wszystkim nauczy stawiać granice i oddawać odpowiedzialność alkoholikowi za jego picie.