Jak pomóc osobie bliskiej uzależnionej od amfetaminy?

Jak dotrzeć do męża który ma problem z amfetamina aby poszedł na terapię. On nie widzi w sobie żadnego problemu niszczy nam się przez to nasza rodzina, ma większość objawów związanych z chorobą psychiczną spowodowaną zarzywaniem amf. Od kilku dni już nie mieszkamy razem cierpi przez to nasze 2,5 letnie dziecko bo patrzył na rodziców skaczacyxh sobie do gardeł a teraz ma i ich osobno. Chcę pomóc mężowi aby nasze dziecko mialo normalna rodzine wierzę w to ze za jakiś czas będzie dobrze. Co robić?

Witam,

wskazane jest leczenie stacjonarne dla męża, w placówce, która stricte zajmuje się uzależnieniem, między innymi od środków psychoaktywnych. Doceniam Pani zaangażowanie w leczenie męża, jednak dobrze byłoby, żeby mąż docenił to, co stracił, czyli rodzinę, dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje bezpieczeństwa, spokoju, jeśli są ciągłe kłótnie pomiędzy małżonkami, to dziecko też jest zdezorientowane, przeżywa emocjonalnie problem rodziców, to będzie rzutowało na jego dorastanie i dorosłość.
Osoby uzależnionej nie należy odbarczać od odpowiedzialności za swoje postępowanie, uzależnienie jest chorobą, która wymaga ukierunkowanego leczenia i przede wszystkim zrozumienia problemu przez osobę, która cierpi z tego powodu. W związku z tym, wymagana jest konsekwencja Pani w działaniu, w celu zapewnienia stabilizacji dla dziecka

Pozdrawiam serdecznie