Jak pomóc osobie bliskiej z dolegliwościami układu pokarmowe?

Mężczyzna, lat 28, cierpi na nawracające dolegliwości ze strony układu pokarmowego (na zmienę wzdęcia, zaparcia i luźne stolce). Anty HCV i Helicobacter ujemne. Trójglicerydy ponad normę (ma 200, norma 140), podwyższony cholesterol całkowity, próby wątrobowe w normie. Dodatkowo mąż ciągle kaszle, zwłaszcza w nocy, kaszel raz suchy, raz mokry. Dzisiaj wstał z kłującym bólem brzucha, uniemożliwiającym nawet wyprostowanie brzucha(no spa forte nic nie dała). Lekarze zalecaja mniej stresu. Ale z Mężem jest coraz gorzej. Jadamy lekko, duzo warzyw, owocow, ryzu, unikamy miesa, nie wiem juz co robic, gdzie Mąz ma sie udac. Prosze o podpowiedz co to może byc albo na jakie badanie sie udac. Pozdrawiam, Magdalena

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego i szerszą diagnostyka sadze ze do hospitalizacji włącznie