Jak pomóc osobie bliskiej ze złośliwym nowotworem nerki?

Witam, mój tata ma złośliwego nowotwora nerki za wyjątkiem miedniczki nerkowej. 3 tygodnie temu przeszedł operację nefrektomia radykalna. W badaniu histopatologicznym jest guz 8 cm brunatno-żółtym, częściowo litym, częściowo torbielowaty,. Nacieku nowotworu nie stwierdzono, carcinoma claroellulare 3st. wg Fuhrama, infilitratio carcinomatosa, pyelonephritis chronica, pT3a pNx pMx. czy nie jest potrzebne w tej chwili dalsze leczenie wspomagające, czy kontrola dopiero za 6 miesięcy,proszę o interpr

Klasyfikacja TNM względem wielkości guza czyli pT3a oznacza, że rak naciekał nadnercze lub tkankę tłuszczową okołonerkową bez przekraczania powięzi Geroty. Radziłbym z tym wynikiem z ojcem skonsultować się jeszcze z onkologiem. To onkolog po analizie stanu klinicznego ojca i wszystkich badań laboratoryjnych i obrazowych, włącznie z opisem samej operacji powinien podjąć decyzję co do dalszego postępowania.