Jak pomóc osobie chorej na AZS?

Mam 23 letniego syna chorego na AZS jest studentem PW. Z powodu choroby często przebywa w szpitalu podjął wiele prób leczenia ale lekarze nie dają nadziei że będzie lepiej. Syn bardzo się zmienił stał się złośliwy zamyka się w sobie i odsuwa od ludzi. przestał wierzyć że ktoś mu pomorze nie chce już podejmować prób a co za tym idzie nie umiem go namówić na konsultacje z psychologiem. Ma tez coraz większe problemy na uczelni on już nie chce sobie pomóc ja nie umiem. Jak go uratować?
KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu

Jak przebiega atopowe zapalenie skóry u dzieci?

Coraz więcej osób słyszy w gabinecie lekarskim diagnozę: to atopowe zapalenie skóry. Czym jest ta choroba i jak przebiega. Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Często nie da się pomóc komuś, kto tej pomocy nie chce lub wręcz aktywnie ją odrzuca. Syn jest dorosły, a to oznacza, że to on sam potrzebuje mieć motywację do działania i leczenia, szczególnie w obszarze psychoterapii i pracy nad sobą. Zachęcanie jest dobrym pomysłem, nie da się jednak przekonać kogoś na siłę. Czasem jedynym wyjściem jest zgoda na decyzje, ale także stawianie granic i oddawanie odpowiedzialności za te podjęte (np jeśli ktoś rzuca szkołę, oznacza to, że podejmuje pracę lub leczenie, a nie zalega w domu). Konsultacja psychologiczna mogłaby być pomocna także dla Pani- specjalista udzieli wsparcia, psychoedukacji, a także porady w obszarze wspierania syna i stawiania granic.

0

Witam Panią Serdecznie,

Rozumiem, tak jak potrafię Pani Syna i Panią.

Chcę Pani powiedzieć, że skóra jest organem, który oddziela od świata i otoczenia, ale
i umożliwia kontakt z nim...
I to własnie na skórze odbijają się trudności i kłopoty kontaktów emocjonalnych..., dlatego szczególnie pomocny byłby kontakt i ewentualna praca z psychologiem, żeby móc dotrzeć do prawdziwej tego przyczyny...

Jak ratować Syna?
Być obecną i przekazać taki komunikat Pani Synowi, że Pani wspiera Go, ze jest dla Pani ważny, kochany?...
I... zachęcać Syna do podjęcia decyzji do zwyczajnej rozmowy z psychologiem-na początek...
Gdyby Pani Syn wyraził życzenie takiej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype.

Życzę Pani i Synowi tego, co jest najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty