Jak pomóc osobie chorującej na depresję?

Dzień dobry. Mam pytanie typu czy osobie cierpiącej na depresję powinno się mówić że zależy mi na tym aby wyzdrowiala że zależy mi na niej samej czy to tylko pogorszy jej stan? Z góry dziękuję za pomoc.

Wydaje się, że należy odnosić się do tej osoby po prostu normalnie, być życzliwym, optymistycznym, ale niezbyt "słodkim", nie odgrywać roli "domowego terapeuty". Osoba ma wiedzieć, że ma wsparcie wśród bliskich, może na nich liczyć. od leczenia, terapii sa specjaliści. Pozdrawiam, J.L.