Jak pomóc osobie, która chciała popełnić samobójstwo?

Moja siostra probowala dzis popelnic samobojstwo. Chciala wziac cale.opakowanie tabletek nasennych i popic alkoholem ale na szczescie nasz ojciec wrocil wczesniej z pracy i przeszkodzil jej w tym. Wiem ze powodem targniecia sie na zycie bylo porzucenie przez wieloletniego partnera. Siostra caly czas mowi ze zrobi to znowu, zebysmy zostawili ją w spokoju. Ja i moi rodzice caly czas pilnujemy jej, strasznie boimy sie zostawic samej w domu chociaz na jeden dzien.Pomocy, co mamy robic

Dzień dobry,

W sytuacji zagrożenia życia - mogą Państwo zawsze zawieść siostrę do szpitala psychiatrycznego lub wezwać pogotowie. Obowiązkowo siostrę powinien zbadać lekarz psychiatra, a w dalszej kolejności - podjąć również leczenie psychoterapeutyczne.

Dzień dobry!

Próba samobójcza jest wskazaniem do konsultacji psychiatrycznej i psychologicznej, być może hospitalizacji. Siostra powinna podjąć psychoterapię, zazwyczaj także z leczeniem farmakologicznym.

Pozdrawiam!