Jak pomóc osobie, która ma problemy psychiczne na bazie myśli samobójczych?

Jak pomóc osobie, która jednocześnie ma problemy psychiczne na bazie myśłi samobójczych i która się leczy ale pomocy od bliskiej osoby nie chce i woli się zdystansować. Jak uratować znajomość i jednocześnie jej pomóc i nie stracić jej ?

Dzień dobry, niestety nie zawsze takiej osobie da się pomóc. Im bardziej będziemy się narzucać tym bardziej ta osoba będzie od nas uciekała . Bardzo dobrze że jest w leczeniu. W bardzo intensywnych myślach samobójczych warto nie bać się dzwonić po karetkę . W innych sytuacjach myśle ze dobrze byłoby nie koncertować się na chorobie i problemach tylko tworzyć relacje oparte na zainteresowaniach, spontanicznych rozmowach. Być może to przyniesie efekt. Aczkolwiek nie zawsze jakakolwiek pomoc w takich chorobach jest skuteczna.
Pozdrawiam A. Pacia