Jak pomóc osobie, która od ośmiu lat pije?

Witam moja dziewczyna piję od ośmiu lat wódę ostatnio w nocy zaczęło ją paraliżować wyginać leciała jej pijana z buzi puzniej po straszliwym ataku paraliżu twarzy i kończyn górnych i dolnych straciła świadomość myślałem że umarła więc zaczęłam ją reanimować po chwili się wybudziła ale nic do niej nie docierało nie wiedziała kim jestem po jakimś czasie 10 minut powoli odzyskała świadomość zawiozłem ją do szpitala stwierdzono padaczkę alkocholową zapomniałem dodać że stało się to jej podczas dwudniowego odstawienia alkocholu przez obfity okres proszę mi powiedzieć co mam robić by jej pomóc i czy jak zacznie pić może to wrócić z dwojoną siłą miała trzy ataki bardzo mocne pozdrawiam .krzysztof

W tej sytuacji konieczne jest podjęcie leczenia odwykowego pod ścisłą kontrolą lekarza. Warto skonsultować się z ośrodkiem leczenia uzależnień. Podobne objawy i stopień uzależnienia stanowi zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia, warto zatem działać w sposób zdecydowany.

Dzień Dobry Panie Krzysztofie,

Wyobrażam sobie, jak trudnych emocji i poczucia bezradności? może Pan doświadczać, z powodu uzależnienia od alkoholu Pana Dziewczyny.

Panie Krzysztofie, rozumiem to (tak, jak mogę) że chce Pan pomóc swojej Dziewczynie, jednak tak naprawdę tylko Pana Dziewczyna może jedynie coś zrobić ze swoim piciem alkoholu.
Pan może jedynie zachęcać, inspirować/towarzyszyć Dziewczynie w osobistej konsultacji i podjęciu leczenia (komplementarnego) w Ośrodku Leczenia Uzależnień.

Poprzez zmianę swojego zachowania mógłby Pan być pomocny.
W przypadku Osób uzależnionych od alkoholu, istnieje wzorzec, polegający na obiecywaniu, że Partner już nie sięgnie po alkohol, jak również na pewnej nieprzewidywalności i próby rozwiązania problemu, nie osiągają sukcesu...
Podwajanie wysiłków, "by jednak ten problem" rozwiązać nie udaje się i życie kręci się wokół nawykowego kontrolowania tego nawyku.

Jednak..., tak nie musi być!

Z przesłaniem dla Pana i Dziewczyny Tego, Co jest teraz najbardziej Państwu potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605