Jak pomóc osobie po ostrym zapaleniu trzustki?

Witam Mój Tata ma 42 lata i tydzień temu miał ostre zapalenie trzustki. Wyszedł ze szpitala. Lekarz powiedział, że bóle od razu nie ustąpią. Do tego ma wzdęcia, nie odchodzą gazy.. jest słaby, nur ms siły. Chciałabym wiedzieć ile miej więcej trwac będą te męczarnie.. ? Oczywiście diety przestrzega..

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie objawy mogą być niepokojące. Tata powinien zgłosić się do szpitala w celu oceny stanu klinicznego przez lekarza i ewentualnie wykonania badań kontrolnych.