Jak pomóc osobie po wylewie odzyskać radość z życia?

Witam, 16 miesiecy temu nasz ojciec lat 60 dostał wylew do mózgu. Po szybkiej interwencji rodziny i lekarzy udało się w miare możliwości zatrzymać postęp choroby. Tato miał sparaliżowaną lewa stronę. Po szybkiej rehabilitacji tato prawie wrócił do jako takiej zdolności fizycznej. Niestety nie moze wrocic do wykonywanego zawodu, co spowodowało załamanie nerwowe. Ojciec byl bardzo aktywnym czlowiekiem. Siłownia, codziennie rower, praca fizyczna, działka. Teraz jedynie moze chodzic na spacery i nie moze sie przeciązac. Od jakiegos czasu dostaje silnych piekących bóli nogi, od kolana w dół. Oczywiscie bylismy z nim u lakarza, zrobilismy troche badan i lekarz stwierdzil, ze tak ma byc. Jak moge jeszcze pomóc ojcu by znow mogl cieszyc sie zyciem?

Dzień Dobry :)

Zacznę od tego, że wyobrażam sobie (tak, jak potrafię) jak trudne musiało/musi być dla Taty przyjęcie do wiadomości zmiany aktywnego/dynamicznego stylu życia na oszczędzający.

Jak pomóc, by Tato cieszył się życiem?
Myślę, że Państwo przez samą już obecność, zainteresowanie, zaangażowanie, pomoc i wsparcie fizyczne/psychiczne bardzo pomagacie Ojcu.

Z życzeniami pomyślności i radości dla Państwa,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605