Jak pomóc osobie starszej z demencją?

Dzien dobry ,opiekuje sie babcia 91 letnia ,ktora niedawno wyszla ze szpitala po wylewie po malu lyka jest oslabiona ,jakie ma szanse na przezycie jak moge jej pomoc zeby jak najdluzej pozyla babcia ma demencje tez nie mowi nic juz daje jej do jedzenia jogury pokarm zmiksowany,czy jest szansa na polepszenie jej stanu zdrowia?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Na podstawie krótkiego opisu nie można ocenić rokowania. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.