Jak pomóc osobie uzależnionej od alkoholu?

Witam, Siostra moja jest uzależniona od alkoholu , przez okres ostatnich 2 lat i 6miesiecy nie piła w ogóle. Od 24 lipca br. do dzisiaj jest pijana. Jak mam jej w tej chwili pomóc ?

Siostra powinna się zgłosić do Centrum Leczenia Uzależnień i podjąć leczenie. Jeżeli istnieje niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, takie leczenie może zostać nałożone "odgórnie" np. przez sąd. Pozdrawiam.

Dzień dobry, jedyne co może pani zrobić to zachęcić siostrę do jak najszybszego zgłoszenia się do Poradni Leczenia Uzależnień. Pozdrawiam.