Jak pomóc osobie uzależnionej od alkoholu, która nie piła przez dwa lata?

Moj chlopak jst chory na chorobe alkocholowa. Niepil przez dwa lata i teraz znowu zaczol .Grozby, prozby,placz nie pomagaja.Mamy dziewiecio miesiecznego synka.CO MAM ZROBIC

Witam,

Przede wszystkim szukać pomocy zewnętrznej. Jak to się stało, że przestał pić na okres dwóch lat? Jak udała mu się abstynencja? Jeśli korzystał z pomocy specjalistycznej placówki, lub pracował z terapeutą uzależnień, należałoby tam skierować pierwsze kroki. Jeśli nie, to ośrodki uzależnień lub właśnie rozpoczęcie terapii u terapeuty uzależnień jest rozwiązaniem.
Jak go do tego przekonać? Myślę, że Pani chłopak ma już świadomość, że miał problem z alkoholem, skoro nie pił przez dwa lata, więc połowę drogi macie za sobą - świadomość. Teraz druga część - spokojna rozmowa mimo wszelkich negatywnych emocji, które się w Pani budzą, spokojna rozmowa o tym, co mielibyście zrobić aby Wasze sytuacja się poprawiła, bez oskarżeń obwiniania i robienia wyrzutów. Jeśli chłopak potrafił nie pić przez dwa lata, ma w sobie potencjalną siłę by podjąć walkę jeszcze raz. Potrzebuje teraz wsparcia i poszukania realnych rozwiązań. Aby Pani mogła wiedzieć jak mu pomóc, zachęcam do kontaktu z ośrodkiem uzależnień i na wizytę w ramach NFZ dla osób współuzależnionych, gdzie otrzyma Pani wsparcie w tym jak radzić sobie w sytuacji życia w związku z osobą uzależnioną, lub po pomoc do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, gdzie ma Pani szansę spotkać osoby pracujący w tym obszarze problemów.

Pozdrawiam serdecznie,
Małgorzata Mazurek

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za kontakt :)

Optymalnym byłoby skuteczne zachęcenie Pani Chłopaka do podjęcia terapii, w Poradni Leczenia Osób Uzależnionych/Współuzależnionych
(wskazana potrzeba otwartości Pani chłopaka na takie leczenie).

Z mojej strony zachęcałabym Panią do zatroszczenia się przede wszystkim o Siebie oraz Synka, poprzez osobiste skontaktowanie się z Psychologiem/Psychoterapeutą, celem nabycia skutecznej umiejętności poradzenia sobie z wyzwaniem alkoholowym u Pani Partnera.

Z przesłaniem dla Pani i Synka Tego, Co jest Wam najbardziej teraz potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605