Jak pomóc osobie uzależnionej od amfetaminy i gier?

dobry wieczor jak namowic uprosić syna na leczenie uz od amfetaminy i gier takich w budkach on twierdzi ze sam chce sobie poradzić sama nie wiem czy da rade czy mu wierzyc jestem wykonczona psychicznie i moja rodzina

Dzień dobry!

Poczucie samokontroli u osoby uzależnionej jest pozorne i złudne. Syn powinien zgłosić się do Ośrodka Terapii Uzależnień. Także Pani może w takim miejscu otrzymać pomoc i wsparcie, a także porady, jak radzić sobie w codziennych relacjach z synem - nie wspierać jego uzależnienia, nie wspierać finansowo, nie łagodzić skutków uzależnienia, aby ponosił jego bolesne konsekwencje, co może pomóc mu w podjęciu decyzji o podjęciu leczenia itp.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Niewiele jest ośrodków w Polsce zajmujących się leczeniem uzależnienia od hazardu; jednym z nielicznych jest ten http://www.diamedpzp.pl/11uzaleznienia.php.
Namawiam na szybką interwencję - kontakt z takim ośrodkiem, "zmuszenie" syna na leczenie i zabezpieczenie go przed kolejnymi stratami. Jeżeli syn nie będzie chciał, to proszę samej (wraz z rodziną? mężem?) skorzystać z wizyty w takiej poradni, gdzie uzyskają Państwo stosowną pomoc.