Jak pomóc osobie uzależnionej od gier komputerowych?

Moj chlopak jest najprawdopodobniej uzalzniony od gier komputerowych, odrzuca wszystkich, ostatnio takie sytacje nie zdarzaly sie jedank zaczol uczeszczac na grupe wsparcia dla dda, jak mu pomoc i jak z nim postepowc, czy proszenie o pomoc jego teraputy ma sens?

Witam, podejrzewa Pani że chłopak jest uzależniony od gier. Rozumiem że martwi się Pani o niego. Proszę spróbować z nim o tym porozmawiać, być przy nim, zapytać jak może mu Pani pomóc, jakiej pomocy oczekuje. Pani chłopak zaczął uczęszczać na grupę DDA, więc być może w trakcie tych spotkań zacznie sam rozmawiać na ten temat w odpowiednim czasie.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam, niestety sama nie jesteś w stanie zbyt wiele dla niego zrobić- do pewnych wniosków chłopak musi dojść po prostu sam. Twój kontakt z jego terapeutą może być różnie przez niego odebrany- może wręcz zniechęcić go do terapii i zachwiać zaufanie do terapeuty. Dlatego, póki Twój chłopak sam zaczął coś robić z problemem sugerowałabym po prostu bycie przy nim i dalsze obserwowanie co się będzie działo. Jeśli chłopak dalej sam nie będzie chciał nic zmieniać w swoim życiu, nie pozostanie Ci nic innego jak zastanowić się nad Twoją rolą w nim. Bo sama na siebie i swoją przyszłość wpływ masz, natomiast jego na siłę nie zmienisz, nikt nie ma takiej mocy poza nim. Pozdrawiam, Monika

Witam...
Terapeutę obowiązuje tajemnica zawodowa, więc i tak nie udzieli Pani informacji o chłopaku. Napisała Pani, iż podjął terapię, musiał zapewne spotkać się z psychoterapeutą, który obecnie kieruje jego procesem ,,leczenia", więc jest,, zaopiekowany". Jako osoba bliska może Pani omówić swoje wątpliwości na własnej wizycie u terapeuty, dać mu czas na prace w terapii, lub w razie wątpliwości zapytać o możliwość odbycia wspólnej sesji i tam poruszyć temat grania, który wzbudza Pani niepokój. Pozdrawiam serdecznie.