Jak pomóc osobie uzależnionej od hazardu?

Witam, mój brat jest uzależniony od hazardu, wciągnął w to całą rodzinę ponieważ ma przez to ogromne długi, które my musimy spłacać, mało tego zaczął posuwać się do kradzieży w domu. Pilnie potrzebujemy pomocy ale najgorsze jest to że on nie chce się leczyć, co możemy zrobić w takim wypadku? C

Witam, uzależnienie Pani brata od hazardu zaangażowało całą rodzinę. Ponoszą Państwo konsekwencje finansowe i psychologiczne związane z uzależnieniem. Wzięli Państwo częściowo na siebie odpowiedzialność związaną z zachowaniem brata. Czy kontaktowali się Państwo z placówkami zajmującymi się leczeniem uzależnień (link NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne)? Warto się skontaktować z ośrodkiem aby uzyskać wyczerpującą odpowiedź jak postąpić w tym przypadku. Warto zastanowić się nad tym jak pomóc osobie uzależnionej nie biorąc za nią odpowiedzialności. Jeżeli rodzina jest zaangażowana w problem, warto to ukierunkować raczej w stronę uświadomienia osobie uzależnionej konsekwencji jej zachowania, tak aby sama wzięła odpowiedzialność za swoje postępowanie, a nie rozwiązywanie jej problemów finansowych. Być może warto również zasięgnąć porady prawnej. Pozdrawiam serdecznie