Jak pomóc osobie z bólem nie do zniesienia?

Dzień Dobry, moje pytanie dotycz zdrowia mojej 91 letnie Babci. Od dłuższego czasu na stopie oraz kostce jednej nogi( druga w mniejszym stopniu) występuje dość znaczny obrzęk, stopy są mocno zaczerwienione,widoczne naczynia, a po delikatny ucisku skóra bardzo powoli wraca do pierwotnego kształtu, dodatkowo na wysokości kostki pojawił się ropny wysięk. Bacia ma probl. z kręgosłupem. Lekarz zalecił leki przeciw zapalne i osuszanie ranki. w nocy ból we wspomnianych miejscach jest nie do zniesienia.

Zmiany troficzne na nogach często występują przy problemach z unaczynieniem lub są objawami cukrzycy. Sugeruje pomiar glikemii i badanie usg doppler kończyn dolnych.
Pozdrawiam