Jak pomóc osobie z chłoniakiem typu B?

Witam Mój mąż ma chłoniaka typu B. Lekarz onkolog stwierdził, że na razie nie wymaga leczenia, że jest taka możliwość, iż węzły same się wchłoną. Ma jeździć na wizyty kontrolne. Robię mu soki z warzyw i owoców, parzę pokrzywę którą sama w maju nazbierałam i ususzyłam. Jak jeszcze mogę mu pomóc, aby to choróbsko sobie od nas poszło? Pozdrawiam serdecznie Renata

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leczenie choroby jest uzależnione od typu histologicznego chłoniaka, jego zaawansowania i od występowania czynników rokowniczych. Na podstawie badania węzła ustala się typ histopatologiczny chłoniaka – na podstawie pochodzenia z poszczególnej grupy komórek: I tak to wywodzące się z komórek B – to bardzo liczna grupa; chłoniaki te stanowią znaczną część chłoniaków nieziarniczych. W przypadku chłoniaków o małej złośliwości stosuje się zabiegi chirurgiczne usunięcia zajętych węzłów lub chemioterapię, która pozwala na zmniejszenie dolegliwości związanych z objawami choroby