Jak pomóc osobie z dną moczanową?

DNA moczanowa - wyniki? Od kilku tygodni, tata zmaga się z bardzo dużym obrzękiem nogi, wg informacji od lekarza rodzinnego jest to atak dny moczanowej. Został zapisany milurit, który ojciec codziennie je jednak obrzęk nie ustępuje. Jesteśmy zapisani do reumatologa, jednak termin jest bardzo odległy na koniec marca. Prosiłbym o informację jak możemy samodzielnie jeszcze pomóc tacie?

Dzień dobry,

bardzo ważne przy dni moczanowej jest świadome odżywianie się - tzn. należy wybierać produkty, które są zalecane w tym chorzeniu, a także należy pamiętać o wypijaniu dużych ilości płynów - w tym na noc.

Proszę się skontaktować z dietetykiem z okolicy, który ułoży dla Państwa odpowiedni jadłospis.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga