Jak pomóc osobie z dusznościami?

Witam syn dostał właśnie silnego ataku dusznosci ciężko mu złapać powietrze nie zdiagnozowano jeszcze żadnej konkretnej przyczyny tych napadów więc nie do końca wiem jak mu pomóc mam nebulizator i sól fizjologiczna w domu otworzyłam okna mogę coś jeszcze zrobić czy dzwonić po pogotowie

Jeżeli to atak paniki i duszność na tym tle to należy znaleźć czynnik wywołujący atak, jeżeli przyczyną duszności są problemy zdrowotne - POChP, astma, obturacja dróg oddechowych na innym tle - niezbędne jest wdrożenie doraźnego leczenia wziewnego.
Proponuję aby diagnostykę przeprowadził lekarz chorób wewnętrznych