Jak pomóc osobie z marskością wątroby?

Witam.Mój mąż jest w ciężkim stanie,mam marskość wątroby a nie chce się leczyć(ma problemy z alkoholem. Ma ogromne wodobrzusze,spuchnięte nogi,żółtaczkę i inne objawy marskości. Od wczoraj problemy z oddychaniem.Do tej pory przyjmował leki-verospiron,furosemidum,vitacon,kalipoz.Już długo przyjmuje te leki. Badań dawno nie robił,bo nie chce. Nie wiem co mam robić ,czy mam wezwać karetkę gdy poczuje się gorzej(chyba nadal nadużywa alkoholu).Proszę o szybką odpowiedż.

W takiej sytuacji jedynie hospitalizacja w oddziale chorób wewnętrznych może pomóc w złagodzeniu objawów zdekompensowanej marskości wątroby. Trzeba w tej sytuacji bezpośrednio skonsultować się z lekarzem rodzinnym.