Jak pomóc osobie z nałogiem alkoholowym?

Witam. Moja mama ma 60 lat i od wielu lat nadużywa alkoholu. Jest również lekomanką i często bierze kilka naraz proszków nasennych i często popija je alkoholem. Od dłuższego czasu ma silne bóle brzucha. Mówi, że boli ją z prawej strony pod żebrami ale właściwie to boli ją cały brzuch. Ostatnio napady bólu są coraz częstsze, dłużej trwają (mama ostatnio nic nie jadła 3 dni z powodu bólu, tylko piła herbatę) a także ból jest coraz silniejszy. Z racji tego, że ja choruję na cukrzycę typu 1 dzisiaj zmierzyłam jej poziom cukru i wynik był 174 pół godziny po jedzeniu. Bardzo się o nią boję, tym bardziej, że pół roku temu zmarł mój teść, który również wiele lat pił alkohol. Po prostu rozpłynęła mu się trzustka, wszystkie narządy w brzuchu zaczęły się rozlatywać. Walczył 6 tygodni na OIOMIE i zmarł po 3 operacjach.Miał bardzo dużo ropni. Przed stawieniem się do szpitala miał bardzo podobne objawy bo miał bardzo silne bóle brzucha i gdy zmierzyłam mu cukier glukometr wskazał wynik 180. Bardzo się boję o moją mamę, co może jej dolegać? Mama nie chce iść do lekarza. Pomocy!

Dzień dobry,

bez badań nie jesteśmy w stanie stwierdzić co może dolegać Pani mamie. Jeżeli jest uzależniona od alkoholu to powinna ją Pani namówić na terapię leczenia uzależnień. Dodatkowo powinna się zgłosić do lekarza, który zleci jej odpowiednie wyniki badań.

Pozdrawiam