Jak pomóc osobie z nowotworem który daje przerzuty?

Witam.moja mama ma 61 zdiagnozowali u niej raka jelitagrubego z przeżutami na wątrobe i płuca nie kwalifikuje się na hemie bo waży tylko 30 kg i jest bardzo słaba nie chce jesć ani pić..strasznie puchną jej nogi i wycieka z nich woda lekarze załamują ręce jakie rokowania i ile mamie zostało czasu

Lek. Paweł Szadkowski

Ciężko powiedzieć coś konkretnego nie mając wyników badań Pani mamy i nie znając całego obrazu klinicznego, ale z opisu wydaje się, że rokowanie jest niepomyślne i choroba może trwać jeszcze kilka tygodni, może miesięcy, jeśli mama zacznie więcej jeść i pić. W takiej sytuacji najważniejsze jest zwalczanie bólu i zapewnianie mamie jak największego komfortu.