Jak pomóc osobie z problemami ruchowymi?

Witam. Moja mama miała już jedna operację na kręgosłup . Ponieważ miałam torbiel/przepukline. Teraz lekarz jej mowi że to jest jeszcze za małe żeby to operować A moja mama ma coraz gorsze problemy z poruszaniem się. Ma problem z przychyleniem się po dany przedmiot bo jak chce się spowrotem wyprostować to ma dziwny taki paraliż. Nawet jak lezy spokojnie to ma takie skurcze nog a nawet twarzy.Bierze już najmocniejsze tabletki (nazw nie znam) ostatnio nawet brała zastrzyki.prosze o radę. Co mam zrobić. Jakieś masaże sanatorium czy coś. Naprawdę nie wiem co mam już robic.mama ma 50 lat

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety na podstawie pani opisu nie można wywnioskować co może być w tym momencie główną przyczyną dolegliwości. Warto skonsultować się z lekarzem neurologiem. Konieczna jest ocena stanu klinicznego podczas wizyty i analiza dotychczasowego leczenia.