Jak pomóc osobie z rodziny uzależnionej od alkoholu?

Witam mam problem z tesciowa przyznam ze jest juz alkoholiczka poniewaz naduzywa duza ilosc alkoholu dziennie 0.7 l wodki jest poprostu juz nie do wytrzymania. Jest wycienczona juz jak sie przebudzi to juz musi cos wypic bo dostaje dilerki obrywa sie wsxystkim czlonkom rodziny na dodatek pije razem z tesciem co mam robic prosze mi pomoc

Najlepiej byłoby zawieźć do szpitala na odtrucie, tylko musi być trzeźwa, a później nakłonić do podjęcia terapii albo chodzenia na spotkania Anonimowych Alkoholików.
Jeśli nie chce zgodzić się na odtrucie to można wezwać pogotowie jeśli pojawią się objawy psychozy jaką jest wspomniane delirium (majaczenie). Jak wystąpią objawy delirium czyli choroba psychiczna to szpital musi taką pacjentkę przyjąć.

Witam, jeżeli motywowanie do leczenia poprzez rozmowy i perswazje nie przynosi efektu, proponuję złożyć w wniosek o przymusowe leczenie. Opis problemu teściowej (i także całej rodziny) oraz wniosek o objęcie jej przymusowym leczeniem można złożyć do Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych lub bezpośrednio do Prokuratury.