Jak pomóc osobie z urojeniami spowodowanymi środkami psychoaktywnymi?

Witam. Moj chlopak ma coraz silniejsze urojenia spowodowane srodkami psychoaktywnymi. Nie ma mowy aby sam poddal sie na leczenie. Nie wiem co mam robic, wykancza sie z dnia na dzien coraz bardziej. Prosze o pomoc.

Witam Panią Serdecznie,

Może Pani Chłopaka jedynie zainspirować do podjęcia leczenia, jednak to On sam musi na to wyrazić zgodę.

Z mojej strony zachęcam Panią do zadbania przede wszystkim o siebie, czego Pani życzę,

Irena Mielnik-Madej

Jeśli chodzi o leczenie, niestety Pani chłopak jesli jest pełnoletni musi dobrowolnie na nie się zglosić.

Proszę porozmawiać z rodziną Pani chłopaka i wyrazic swoje obawy i opowiedzieć o tym. Namówić do wizyty w poradni leczenia uzależnień i poproszeniu o poradę co robić, jak pomóc Pani chłopakowi.

Proszę też skorzystać z porady specjalistów. Nie napisała Pani jakiego rodzaju są to środki - narkotyki, leki czy alkohol. Z objawów wnioskuję, że raczej narkotyki.

Proszę zadzwonić tutaj i porozmawiać (link)

http://www.kbpn.gov.pl/portal?id=111047

Pozdrawiam serdecznie,

Edyta Szafran, terapeuta uzależnień

edyta.szafran@vp.pl

Hipnoterapeuta/Psychoterapeuta kliniczny Frank Barton

Jeżeli nie skorzysta z pomocy specjalisty to raczej ciężko będzie mu pomóc. Postaraj się namówić go na wizytę u psychologa lub psychiatry.

Pozdrawiam.