Jak pomóc osobie z zaburzeniami dwubiegunowymi?

Witam, Mam pewien problem w związku. Otóż, mój chłopak ma zaburzenia dwubiegunowe, a ponadto jak sam twierdzi, ma problemy ze stabilnoscia w uczuciach - czasami traci cale uczucie do drugiej osoby. Kocham go mimo wszystko, jest osoba ktora przy której bardzo się zmieniłem i on rownież mnie kocha. Tylko..czasem są właśnie te momenty zwątpienia, gubi się w tym wszystkim i nie wie co robić. Chciałbym mu pomóc. Nie chciałbym się od tak rozstać, bardzo mi na nim zalezy. Proszę o jakaś rade/pomoc.

Witam serdecznie, w przypadku ChAD najważniejsza jest odpowiednio prowadzona farmakoterapia, systematyczna kontrola lekarska oraz psychoterapia i psychoedukacja (np. wiedza na temat wczesnych objawów nawrotu choroby). Chłopak powinien jak najszybciej zgłosić się do lekarza psychiatry, moglibyście też podjąć terapię partnerską, Pozdrawiam serdecznie