Jak pomóc osobie z zaburzeniami zachowania?

Pytanie dotyczace mojego znajomego niepokoi mnie jego dziwne zachowanie ciagle uwaza ze jest podsluchiwany ,wszedzie sa podsluchy podczas rozmowy nie moge miec zegarka,koczykowczy tp. poniewaz tam mam podsluchy czasami nawet pisze do mnie lisciki (mimo iz jestesmy sam na sam)zeby nikt nie wiedzial o czym rozmawiamy jeszcze 2 lata temu nie mial zadnych takich zachowan byl wesolym czlowiekiem a teraz nie da sie z nim normalnie rozmawiac co z nim sie dzieje? prosze o rade jak pomuc takiej osobie.

Z opisu wynika, że są to natręctwa. Proponowałabym, aby skontaktował się Pan z psychoterapeutą, albo nawet z psychiatrą. Proszę nie pozostawiać tego samemu sobie. Opis informacji zbyt enigmatyczny aby można było postawić diagnozę, dlatego proszę udać do lekarza.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl

Witam Panią
Poczucie, a nawet przekonanie Pani znajomego o tym, że ktoś
go podsłuchuje sprawia, że odczuwa on ciągły lęk,
ciągły niepokój a nawet zagrożenie, co bardzo negatywnie
wpływa na jego zdrowie psychiczne i fizyczne.
Dlatego konieczna jest konsultacja psychologiczna
i psychiatryczna.
Niezmiernie ważne jest, żeby jak najprędzej problem Pani
znajomego został prawidłowo zdiagnozowany i żeby rozpoczął
on właściwe leczenie ewentualnie psychoterapię,
gdyż lęki mogą przerodzić się w poważne zaburzenia.
Tylko w ten sposób Pani znajomy może odzyskać
spokój, równowagę wewnętrzną i poczucie bezpieczeństwa.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl