Jak pomóc osobom, którym umarło dziecko w 24. tygodniu ciąży?

witam serdecznie wczoraj dowiedziałam się że córka mojego brata udusiała się pępowiną ( w 24tc) w tej chwili bratowa lezy na porodówce i jest wywoływany poród... nie wiem jak im pomóc przepłakałam cały dzien i cala noc sił dodawałą mi moja corka (20msc) chrześniaczka bratowej) musiałąm wziąść się w garść bo mała płakała ze mną na dodatek ja jestem w 32 tc. Brat i bratowa nie chca nikogo widziec nic nie mówia, nie moge sobie nawet wyobrazic ich cierpienia,, niewiem co dalej jak im pomoc i sobie?

Magdalena StusiĹska

Taka sytuacja to zawsze ogromna strata, zarówno dla rodziców jak i rodziny. Należy dać im czas, a wszystkie ich zachowania traktować z wielką dozą wyrozumiałości. Jeżeli z czasem nie będą w stanie pogodzić się ze stratą, warto spróbować konsultacji z psychologiem lub grup wsparcia.

Witam.

Niestety zdarzają się sytuacje w których dzidziusia nie da się uratować. Proszę mieć na uwadze że jest to dla niedoszłych rodziców trudna żałoba a najlepszym lekarstwem jest czas. Najlepiej uszanować decyzję pary i zostawić ją w spokoju aż sama ukoi ból. W przeżyciu żałoby nikt ani nic nie jest w stanie pomóc a wszelkie próby rozmów mogą być negatywnie odbierane.

Pozdrawiam