Jak pomóc partnerce cierpiącej na depresję?

Witam.Mam pytanie jak rozmawiać z kobieta w depresji.tydzień temu uciekła mi z domu.Nie zawazala no nic.przez tydzień nie spytała się ani razu o dziecko.Siedziała przez 5 lat w domu nie pracowała.teraz wyjechała i znalazła pracę dorywcza.Boję się ze ma depresję ale nie wiem jak jej pomoc.Mówi mi ze faceci to 0 dla niej ze mnie nie kocha.ale chcę spróbować odbudować związek.A nie mogę jej namówić na wizytę u lekarz

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Witam.
nie wiem czy to depresja. Stan partnerki zalezny jest od nastroju jesli jest po udzona to moze miec zaburzenie afektywne dwubiegunowe. Porzucenie rodziny rzadko odbywa sie w depresji...
Jesli nie pojdzie do lekarza trzeba czekac az jej przejdzie wzmozona aktywnosc i wtedy bezwzglednie doprowadzic do lekarza (lub lekarza do domu). Zdiagnozowac. Dalej leki i terapia.
Zycze cierpliwosci.
Objawy samej depresji byly wczesniej teraz cos innego sie z nia dzieje.
Pozdrawiam!