Jak pomóc partnerce z depresją?

Moja dziewczyna leczy się na depresję i lęki od wielu lat. Poprzednie związki kończyła właśnie z powodu lęków. Ma znacznie zaniżoną samoocenę. Wszystko było dobrze dopóki się jej oświadczyłem. dostała lęków, myśli samobójczych, chce zakończyć nasz związek. kiedy jestem przy niej spina się tak jakbym ofiara przed bandytą. chodzi na terapię, zażywa leki, dużo rozmawiamy, a mimo wszystko jest coraz gorzej... co mogę zrobić, żeby jej pomóc ?

Witam, z tego co Pan pisze wynika iż partnerka otrzymuje pomoc specjalistów, dlatego pozostaje Panu ja wspierać, być wyrozumiałym pomimo pogarszania się jej stanu,- tak często bywa podczas leczenia iż dana osoba jest w gorszym nastroju po to by ustabilizować się w wyniku dalszej pracy terapeutycznej. Może Pan także sam lepiej porozmawiać o tej sytuacji, o swoich odczuciach z psychologiem. Pozdrawiam serdecznie.