Jak pomóc partnerowi, który ma ataki histerii i szału?

Witam, mam problem z Moim partnerem.Na co dzien cudowny kochajacy człowiek, pomocny w domu, dbajacy o mnie ale..ma napady, ataki histeri, okropnie krzyczy, potrafi tez walic głowa np. w drzwi.do tego ostatnio doszlo ze zaczal mna szarpac .Boje sie ze kiedys dojdzie do dego ze mnie uderzy w napadzie takie szalu.Duzo z nim rozmawiam i mysle ze to wszystko wize sie z jego dziecinstwem.W domu były czeste awanturyze strony jego Ojca, brat (starszy) byl narkomanem.Jak mam mu pomoc?

Może też Pani sięgnąć po lektury. W tym przypadku pomocne będą:
* "Program zmiany sposobu życia" - książka o życiowych pułapkach, w jakie wpadamy - myślę, że lektura może pomóc zarówno Pani, jak i partnerowi.
http://www.ceneo.pl/17672746

* "Borderline. Jak żyć z osobą o skrajnych emocjach" - trudno powiedzieć co dokładnie dzieje się z partnerem, ale w tej książce powinna znaleźć Pani parę wskazówek odnośnie możliwości reagowania na jego zachowania.
http://www.gwp.pl/11569,borderline-jak-zyc-z-osoba-o-skrajnych-emocjach.html

Pozdrawiam!

Witam. Warto zachęcać partnera do pójścia na psychoterapię które pomoże mu z uporaniem się z tym co było trudnego w dzieciństwie. To jakie mieliśmy dzieciństwo ma ogromny wpływ na dorosłe życie, być może u Pani partnera nadszedł czas, żeby nad tym popracować. Pozdrawiam

Bardzo często trudne dzieciństwo pozostawia po sobie ślad w postaci zaburzeń w życiu dorosłym. Z takimi problemami skutecznie radzi sobie psychoterapia. Dlatego proszę zachęcić partnera do udania się do psychoterapeuty i szczerej rozmowy. Domyślam się, że partner nie czuje się komfortowo ze swoimi wybuchami. Dlatego tak ważna jest diagnostyka i leczenie a tym samym zapobieganie nawrotom takich zachowań.

Pozdrawiam serdecznie