Jak pomóc partnerowi w uzależnieniu?

Witam. Mam chłopaka którego bardzo kocham. Niestety jakiś czas temu wpadł w złe towarzystwo alkohol, trawka. Chcę mu pomóc ale nie potrafię. Jak mogę mu pomóc? Stopniowo czy rygorystycznie od razu? On sam mówi, że mu to sprawia przyjemność i ma kontrolę. Nie pomaga tłumaczenie, że kocham i się martwię. Dodam, że marihuanę pali co 2 3 czasem 4 dzień. Proszę o pomoc nie chcę i nie mogę go stracić.

WItam serdecznie,

rozumiem, że to jest przyczyną kryzysu w Waszym związku.

Abstrahując już od tego, że nie informuje Pani o tym kto zdiagnozował uzależnienie od alkoholu, bo przecież nie od Marihuany to jeżeli nie potraficie rozwiązać kryzysu sami, powinniście zgłosić się na terapię par. Taka jest właściwa droga.

Pozdrawiam

Witam,

partner Pani wymaga systematycznego leczenia, najlepiej w placówce, która zajmuje się tego typu problemami.

Pozdrawiam serdecznie