Jak pomóc partnerowi z koszmarami sennymi?

Witam, Mój partner miewa koszmary senne. Sen jest ciągle ten sam. Śni mu się mój były chłopak, który zginął kilka lat temu w wypadku. Był to jego kolega. Potem los sprawił, że byliśmy razem ale przez koszmary nie radzi sobie ze sobą i nasz związek się rozpadł. Śni mu się, że mój były chłopak ma pretensje do niego o to, że ze mną jest. Przez sen budzi się w nocy i czuje się jakby przebiegł wiele kilometrów. Nie da się opisać sytuacji w kilku zdaniach ale czy jest na to sposób?

Witam, brzmi to jakby partner miał niezakończona relacje z kolegom. Powinien porozmawiać z psychologiem, lub psychoterapeuta, na pewno otrzyma pomoc i poukłada sobie przeszłość, tylko wtedy koszmary przestaną go męczyć. Pozdrawiam

Dzień dobry, pani partner wydaje się mieć poczucie winy związane z tym, że ułożył sobie życie po śmierci kolegi. Nie pisze pani kiedy miała miejsce śmierć pani partnera. Pomocna będzie zdecydowanie konsultacja psychologiczna i rozpoczęcie terapii w celu przepracowania tego problemu. Pozdrawiam.