Jak pomóc partnerowi z zaburzeniami erekcji?

Mój facet (lat 27) ma problem z erekcją. To była nasza pierwsza wspólna noc, a tu… Stawał mu na chwilę po czym gdy miało dojść do penetracji opadał prawie natychmiast. Próbowaliśmy kilkanaście razy i w końcu się udało, ale cały stosunek trwał może 2 minuty. Facet prowadzi zdrowy tryb życia (jeździ na rowerze i pływa), nie bierze żadnych sterydów, nie pali i nie pije. Zastanawiam się czy to coś związanego z testosteronem (zarost prawie znikomy) czy może jakaś inna dolegliwość?

Witam,

Może być to sytuacja przejściowa, która wraz z doświadczeniem partnera spowoduje, że będą mieli Państwo udane pożycie seksualne. Jeśli jednak z upływem czasu będą nadal Państwo zaniepokojeni można zrobić podstawowe badania hormonalne, sprawdzić LH, testosteron, prolaktynę i badania fizykalne u urologa. Jeśli wyniki będą w normie zalecam konsultację u seksuologa, który przedstawi skuteczne metody treningowe przy tego typu dysfunkcjach oraz poprowadzi odpowiednią terapię.

Pozdrawiam