Jak pomóc przyjacielowi, który ma wahania nastroju?

Mój przyjaciel ma wahania nastroju. Jednego dnia jest normalnym ,pozytywnie nastawionym do życia człowiekiem następnego dnia ma zły nastrój,myśli samobójcze,skłonność do obrażania innych.Jest negatywnie nastawiony do ludzi ale również ma wysokie mniemanie o sobie. Występują u niego również skłonności prześladowcze. Jak mu pomóc?

Witam, opisane zachowania są na tyle niepokojące,ze powinien udać się na konsultację do psychoterapeuty.Opóźnianie podjęcia odpowiedniego leczenia może skutkować narastaniem trudności. Pozdrawiam