Jak pomóc przyjaciółce i uzyskać wsparcie?

Czy dotrzymać słowa? Czy jeśli obiecałam swojej przyjaciółce, że zrobię wszystko żeby uzyskać wsparcie od osób na, których jej zależy a straciła je przez picie, środki psychoaktywne i bardzo poważne problemy. Warunkiem jest pójście na terapię. Co zrobić czy walczyć o Nią, dotrzymać słowa i spróbować napisać do tych osób jeśli pójdzie na ta terapię po to aby ją wsparli? Co zrobilibyscie na moim miejscu?

Wiadomo, że nie zmusi Pani nikogo do wybaczenia czy udzielenia kolejnej szansy. Jeżeli przyjaciółka podejmie terapię, możecie porozmawiać, na kim/czym jej najbardziej zależy, i jak Pani może jej pomóc w naprawieniu błędów. Jednak naprawianie nadszarpniętych relacji to będzie też część terapii, którą przyjaciółka musi przejść własnymi siłami.
Krótko mówiąc - rozmawiajcie, i cokolwiek miałaby Pani robić, powinno być w zgodzie z uczuciami Was obu.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza