Jak pomóc przyjaciółce, która ma myśli samobójcze?

Witam. Bardzo martwię się o moją przyjaciółkę. Oznajmiła mi, że chce się zabić. Powiedziała, że zażyje 100 tabletek Aspiryny, bo chce umrzeć. Boję się, tak bardzo się o nią boję. Żadne rozmowy nie pomagają. Czy taka ilość leków może ją zabić na prawdę? Jest szansa na ratunek nawet po kilku godzinach czy dniach? Boję się, że to zrobi i będzie za póżno by ją uratować...Rozmowy nie skutkują, a do rodziców nie pójdę. Może jej się udać zabić w ten sposób? Co zrobić?
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie! Powinnaś jak najszybciej powiadomić bliskich swojej przyjaciółki o jej zamiarach. Nie wolno bagatelizować myśli i tendencji samobójczych Twojej przyjaciółki. Bardzo dobrze, że z nią rozmawiasz i próbujesz ją odwieść od planu odebrania sobie życia. Niemniej jednak musisz interweniować i zgłosić to osobom starszym. Możesz też zadzwonić na policję i zgłosić zamiar popełnienia samobójstwa przez daną osobę. Jak najbardziej 100 tabletek aspiryny zażytych jednocześnie może zabić. 1 tabletka aspiryny zawiera 500 mg (0,5 g) kwasu acetylosalicylowego. Maksymalna dawka dobowa kwasu acetylosalicylowego wynosi 4 g, czyli 8 tabletek. Pozdrawiam!

Dzień Dobry,

Jest Pan/i prawdziwym Przyjacielem co jest bardzo szlachetne, z mojej strony dziękuję.
Skoro Przyjaciółka poinformowała Pana/ią o swoim zamiarze, to jest to taka informacja, że potrzebuje Ona pomocy, mimo że nie werbalizuje tego.
Nie wiem, w jakim wieku jest Przyjaciółka...
Niezależnie od wieku rozsądnym byłoby, żeby Pan/i jednak poinformowała o tym Jej Rodziców, bądź
Mamę w sposób dyskretny, bo może jest jakiś problem, który trzeba rozwiązać,
a w oczach Pan/i Przyjaciółki osiągnął takie znaczenie, że jest nie do rozwiązania?
Chcę powiedzieć, że wszystkie sprawy są do rozwiązania..., nawet jak teraz tego się nie zauważa...

Informacyjnie może Pan/i sięgnąć po pomoc do Centrum Interwencji Kryzysowej, np.
w Warszawie, gdzie całodobowo i bezpłatnie może Pan/i uzyskać poradę i potrzebną pomoc, po wstępnym rozpoznaniu sprawy.

Życzę Pan/i i Przyjaciółce tego, co jest teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com