Jak pomóc przyjaciółce zapomnieć o chłopaku?

Witam. Mam przyjaciółkę. 4 miesiące temu rozstała się z chłopakiem jednak ciągle nie może się pozbierać po tym rozstaniu. Uważa, że jest winna temu co się stało, ponieważ to ona jego zostawiła pod wpływem nagłej złości. Jednak to nie prawda.

Ten związek nie był normalny. On w ogóle się z nią nie liczył. Poniżał ją. Przy kolegach traktował ja jak powietrze. Jednak ona świata poza nim nie widziała i wciąż nie widzi. Ostatnio umówiła się z nim na spotkanie, jednak nie skończyło się ono na konwersacji, po czym on oświadczył jej, że ją kocha, lecz nie mogą ze sobą być, bo on nie znosi być kontrolowany.

Nie potrafię jej wyperswadować, żeby o nim zapomniała i zaczęła w końcu żyć własnym życiem. Od czasu spotkania z tym chłopakiem czuję, że tracę z nią kontakt. Jeszcze bardziej zamknęła się na ludzi. Wciąż powtarza, że życie nie ma sensu i że lepiej było by bez niej.Przekonywałam ją żeby wybrała się do lekarza. Jednak ona nie chce o niczym takim słyszeć. Jak mogę jej pomóc?

Witam!

Nie sądzę, żeby wizyta u lekarza znacząco zmieniła jej sytuację. Na miłość nie ma lekarstwa, potrzeba czasu, żeby sama uporała się z problemami.

Pani przyjaciółka nie może obecnie z emocjami, jakie towarzyszą jej od rozstania. Miłość jest uczuciem, które faktycznie zaślepia. Dla niej chłopak był ideałem, to Pani zauważała, że nie traktujej jej dobrze. W tej sytuacji może Pani jedynie otaczać wsparciem i zrozumieniem przyjaciółkę, pomagać jej w trudnych chwilach.

Proszę jednak mimo wszystko nie zapominać o sobie. Pani przyjaciółka ma swoje problemy, ale Pani również ma swoje życie. Warto, by dbała Pani o swoje samopoczucie. Pani przyjaciółka potrzebuje czasu na to, żeby jej sytuacja się poprawiła. Może ją Pani zachęcać do konsultacji z psychologiem, może to być dla niej bardziej pomocne niż wizyta u lekarza.

Pozdrawiam