Jak pomóc siostrze w silnej depresji i jak pomóc samej sobie?

Mam 15 lat i mam pewien problem. Dwa lata temu przyjechałam do Kanady, gdzie mieszkają moje dwie starsze siostry. Moja najstarsza siostra popadła w depresję, ale bardzo silną depresję, a w dodatku nadużywa alkoholu. Sprawa zaczyna być coraz bardziej poważna. Przedwczoraj próbowała popełnić samobójstwo. Ona ma dopiero 34 lata i malutkie dziecko, które potrzebuje matki. Najgorsze jest to, że jej facet w ogóle się tym nie interesuje, on ma wszystko gdzieś. Dla niego liczy się tylko komputer i praca. Gdy wraca do domu ledwo przytuli dziecko i idzie oglądać filmy. W ciągu całego dnia moja siostra go widzi tylko na obiedzie, z dzieckiem też jej nie pomaga. W weekendy zaprasza sobie kolegę i oglądają filmy, a moja siostra siedzi z sama. Boję się, tak bardzo się boję o moją siostrzyczkę…

Witam!

Zachęcam do tego, aby porozmawiała Pani z rodzicami i przedstawiła im sytuację. Również proszę porozmawiać z siostrą i uświadomić jej, że samobójstwo nie jest rozwiązaniem. Nieodpowiedzialność tego mężczyzny jest przytłaczająca, ale proszę i z nim spróbowac porozmawiać.

Warto, aby siostra skorzystała z pomocy psychologa i lekarza psychiatry, jeżeli jest to możliwe to proszę spróbować z nią o tym porozmawiać. Teraz jedynie może ją Pani wspierać i pomagać w wypełnianiu obowiązków. Jeżeli sytaucja będzie się pogarszać, to proszę pomyśleć o powrocie do kraju i leczeniu.

Pozdrawiam