Jak pomóc sobie i partnerowi w poznawaniu się?

Od 2 tygodnii chodzę z nowym chłopakiem wczoraj do mnie powiedział że jak na związek w naszym przypadku to trochę za szybko i chce abyśmy się lepiej poznali a potem zdecydujemy czy chcemy być ze sobą na stałe Czy to onznacza początek końca związku.Bardzo w nim się zakochałam jak nigdy dotąd w żadnym facecie.Przy nim czuję się bardzo szczęśliwa i spełniona i nie chce aby to się zrójnowało.Znamy się od 4 tygodnii już

Komunikat partnera można rozumieć dosłownie- Państwa zbliżanie się do siebie jest dla niego zbyt szybkie. Być może Pani oczekiwania wobec niego wydaja mu się zbyt duże, przerastają go i potrzebuje trochę czasu, by oswoić się ze swoimi uczuciami, nową sytuacją itp. Jeśli chce Pani coś poprawić, warto zapytać partnera czego konkretnie by od Pani oczekiwał, jakich zachowań itp. Jasna komunikacja ułatwia i pomaga we wzajemnym rozumieniu się.

Witam,

Często oczekiwanie zaangażowania na początku związku może być dla ludzi przerażające. Boją się odpowiedzialności i deklaracji. Jest to całkowicie zrozumiałe, gdyż nigdy nie można zagwarantować na początku znajomości miłości do "grobowej deski". Powiedziałabym, że pozwolenie sobie na poznanie się jest bardzo zdrowe. Daje Tobie jak i Twojemu chłopakowi czas na dotarcie się bez deklaracji które często wprowadzają skrępowanie. Czas poznawania się może być bardzo piękny i odkrywczy - nie myślałabym o nim od razu jak o końcu znajomości.

Piszesz o swoim zaangażowaniu. Pozwól sobie na cieszenie się wspólnym czasem, ale również nie zapominaj o sobie (swoich potrzebach, znajomościach, życiu). W przeciwnym razie sytuacji może być dla niego obciążająca jeśli nie jest pewien deklaracji.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska