Jak pomóc sobie i partnerowi z niskim libido?

Jak Sobie radzic z roznica tempramentow seksualnych mniejsze libido u faceta. Cudowny facet do zycia beznadziejny kochanek mam 30 lat cale zycie slyszalam od mojej matki ze faceci tylko o jednym a u nas jest odwrotnie dodam ze skonczylo sie to niemal trAgicznie dla mnie nzk w wyniku odchudzania (myslAlam ze to moja wina ze Jestem za gruba itd.) jak by tego bylo mAlo nzk w trakcie stosunku (. NajwiekszA tragedi mojego zycia w wyniku tego nasz beznadziejny seks ogranicza sie do 1 razu w tyg help

Witam!
Ten 1 raz w tygodniu nie jest tak beznadziejnie,oczywiście mogłoby być częściej, jednak bardziej chyba chodzi pani on jakość i nad tym trzeba popracować . Proponuję wizytę u seksuologa w pani okolicy i przepracowanie wszystkich aspektów pani życia intymnego , jeśli nie można z mężem i na razie nie uda się go zaprosić to chociaż SAMA. To, że faceci myślą tylko o" jednym " to trochę mit. Proszę nie zwlekać tylko udać się do specjalisty. Serdecznie pozdrawiam

Dzień dobry!

Jak sama Pani wspomina, NZK było w dużej mierze związane z radykalnym odchudzaniem, a więc Pani stanem fizycznym i psychicznym. Z pewnością trudności w komunikacji z partnerem i życie w związku z różnicą potrzeb seksualnych jest przyczyną stresu i może nasilać objawy np. stanów lękowych. Nie mniej jednak zachęcam przede wszystkim do indywidualnej konsultacji psychologicznej. Jest również możliwe podjęcie wspólnej terapii z partnerem, aby zastanowić się, co wpływa na brak porozumienia między Wami w kwestii seksualnej, a także czy i w jakim stopniu jest możliwa zmiana, kompromis.

Pozdrawiam!