Diagnostyka raka żołądka

Strata bliskiej osoby, z którą byliśmy związani silną więzią emocjonalną, jest zawsze wydarzeniem traumatycznym, po którym powrót do tzw. "normalności" jest bardzo trudny. Po pierwsze, uświadomienie sobie tej prawdy oraz tego, że mamy prawo do silnych wstrząsów wewnętrznych jest początkiem procesu terapeutycznego. Ludzie czasem próbują poradzić sobie z traumą, wypierając ją do podświadomości, ale nie jest to nigdy dobre rozwiązanie. Po etapie zaakceptowania tego wszystkiego, co niesie ze sobą trudne wydarzenie śmierci bliskiej osoby należy dość dobrze przeanalizować swój stan psychiczny, by ewentualnie podjąć odpowiednie kroki, które pomogą nam łatwiej i szybciej dojść do siebie.
W Pani przypadku zalecam wizytę u psychologa, który dokładnie zdiagnozuje sytuację i z pewnością zaproponuje odpowiednią pomoc. Może on również pokierować do lek. psychiatry w celu wsparcia pomocy psychologicznej odpowiednią farmakologią - w zależności od potrzeby mogą to być środki uspokajające, a w niektórych przypadkach również antydepresanty.

0

Dzień Dobry Pani,

Pochylam się nad Pani przeżywaniem, w związku ze stratą Pani Mamy i rozumiem (tak, jak potrafię) jak trudnych doznań Pani może doświadczać.
Doświadczanie i przeżywanie straty jest bardzo trudnym procesem, który może trwać czasowo.
Opisane przez Panią symptomy mogą być odpowiedzią Pani ciała na smutek, bo żałoba jest ciężkim doznaniem cielesnym, można doświadczać różnych dolegliwości, między innymi trudności ze snem.

Proszę nie zostawać samej, proszę wychodzić, z potrzebą obecności oraz dostępności bliskich dla Pani Osób, jak również przyjmować drobne gesty życzliwości.
W przypadku żałoby, czasami jest potrzeba bycia samej, z powodu spadku energii- wskazane jest by sobie na to pozwalać.

Zachęcałabym Panią, do sięgnięcia po rozmowę oraz wsparcie psychologiczne (gdyby poczuła Pani taką potrzebę).
Samo wyrażenie komuś swojego przeżywania przynosi ulgę, co miałoby pośredni, pozytywny wpływ na efektywność Pani snu.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest teraz Pani najbardziej potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty