Mężczyzna , 20 lat Witam. Tydzień temu dostałem podczas treningu, sierpowego na szczenke po prawej stronie, czym następnego dnia nie mogłem praktycznie niczego zjeść. Ból nasilał się po prawej stronie od dołu w momencie otwierania buzi szeroko jak i zaciskania. Tydzień później ból ustąpił, natomiast kiedy jem czuje mrowienie i drętwienie w okolicach ust i okolicach uderzenia. Dodam ze kiedy zaciskam szczenke czuje strzykanie w zębach dolnych po prawej stronie.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam!
Mam nadzieję, że były wykonane pewne badania, np. rtg. twarzoczaszki z celowanym na stawy żuchwowo-skroniowe. Należy zgłosić się na badanie do lekarza POZ, wykonać odpowiednie badania pracowniane i w zależności od ich wyników podjąć właściwe postępowanie.
Zabawy i sporty ekstremalne czasem szkodzą zdrowiu.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Laryngologia – Laryngologia, inaczej otorynolaryngologia, to jedna z dziedzin medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń, które dotykają bezpośrednio naszych uszu, krtani, gardła, a także chirurgią gruczołów ślinowych, zatok przynosowych oraz języka oraz innych schorzeń głowy i szyi.
  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: