Jak pomóc sobie z bólem szczęki po urazie?

Witam. Tydzień temu dostałem podczas treningu, sierpowego na szczenke po prawej stronie, czym następnego dnia nie mogłem praktycznie niczego zjeść. Ból nasilał się po prawej stronie od dołu w momencie otwierania buzi szeroko jak i zaciskania. Tydzień później ból ustąpił, natomiast kiedy jem czuje mrowienie i drętwienie w okolicach ust i okolicach uderzenia. Dodam ze kiedy zaciskam szczenke czuje strzykanie w zębach dolnych po prawej stronie.

Witam!
Mam nadzieję, że były wykonane pewne badania, np. rtg. twarzoczaszki z celowanym na stawy żuchwowo-skroniowe. Należy zgłosić się na badanie do lekarza POZ, wykonać odpowiednie badania pracowniane i w zależności od ich wyników podjąć właściwe postępowanie.
Zabawy i sporty ekstremalne czasem szkodzą zdrowiu.
Powodzenia
W. Łuczkowski.