Jak pomóc sobie z mętami w oczach?

Witam. Ok.11 lat dokuczają mi męty w oczach.W lewym oku biegnie żyła od zew.kącika aż do samej tęczówki - w tym oku widzę więcej mętów niż w drugim. Kiedyś jej nie miałam a teraz jest już zawsze.Czy jest korelacja pomiędzy nowymi żyłam na rogówce a mętami? Czy można pozbyć się żyły z rogówki i mętów?Noszę okulary, mam , kiedyś miałam astygmatyzm, ciepię na hashimoto w stronę niedoczynności, wszelkie wyniki krwi i i podstawowe bad.okulistyczne ok. Jak mogę sobie pomóc? Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Konieczna konsultacja u okulisty, sądzę że tylko leczenie zabiegowe mogłoby wyeliminować problem.
Pozdrawiam