Jak pomóc sobie z nadmiernym poceniem się?

Mój problem polega na tym, że strasznie się pocę. Gdy wyjdę nawet na 20-minutowy spacer, od razu mam całe mokre plecy, co jest bardzo uciążliwe zwłaszcza gdy jestem w miejscu gdzie nie da się wziąć szybkiego prysznica i przebrac się. Można temu jakoś zaradzić. Co najlepiej zrobić w takiej sytuacji?

Dzień dobry,

Powinien Pan wykonać sobie podstawowe badania - takie jak morfologia z rozmazem, glukoza, CRP, TSH - w kierunku nadczynności tarczycy, a jeśli ma Pan jakieś inne dolegliwości - stany gorączkowe, powiększone węzły chłonne - to powinien się Pan jak najszybciej zgłosić do lekarza, aby Pana ocenił i ew. zalecił dalszą diagnostykę. Jeśli zauważył Pan, że powiększyły się Panu dłonie lub stopy , ew. rysy twarzy warto oznaczyć GH i IgF1. Doraźnym rozwiązaniem w chwili obecnej może być stosowanie dezodorantów z antyperspirantem i picie naparu z szałwi (proszę uważać, aby nie przedawkować). Warto jednak pokazać się lekarzowi, który oceni jaka może być przyczyna tych dolegliwości i wówczas zaleci Panu właściwe leczenie.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz