Jak pomóc sobie z nieregularnym cyklem?

Mam nieregularny okres.Czasem spoznial sie nawet miesiac.Ostatnio dostalam 1 grudnia i teraz znowu dostałam 26 grudnia.Czy to normalne?

Lek. Tomasz Budlewski

W zależność od tego kiedy wystąpiła pierwsza miesiączka można określić czy taka zmienność mieści się jeszcze w normie. Na początku miesiaczkowania zmienne cykle są norma. Proszę udać się do ginekologa.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, ostatnie dwa cykle wystąpiły regularnie. na długość cyklu ma wpływ infekcja, stres, przemęczenie, ńiedobor snu. Jeśli cykle bedą dłuższe niż 35 dni prosze zglosic sie do ginekologa. Pozdrawiam