Jak pomóc sobie z problemem z koncentracją?

Od pewnego czasu mam problem z koncentracją. Najprostsze czynności sprawiają mi ogromne problemu. Wszystko co kiedyś mnie interesowało, moje hobby - nie sprawia mi radości. Nie potrafię pozbierać myśli, i wszystko sprawia mi trudność. Męczę się, mam poczucie wiecznej pracy ponad siły. Znajomi odsunęli się ode mnie, zarzucając mi malkontenctwo, a ja nawet nie mam ochoty wyjść do nich spotkać się choćby raz na pół roku. Jestem płaczliwa. Co robić? Jak to zmienić? Mam samej siebie dosyć.

Witam,

objawy, które Pani prezentuje mogą być wskaźnikiem depresji, w tym celu zalecałabym konsultację psychiatryczną i farmakoterapię oraz równolegle psychoterapię, w paradygmacie poznawczo - behawioralnym, jest to podejście bardzo skuteczne w leczeniu zaburzeń lękowych i zaburzeń nastroju.
W procesie terapeutycznym pacjent/pacjentka uczy się rozpoznawać swój dysfunkcjonalny wzorzec myślenia (poznawczy), a także emocjonalny i behawioralny (zachowanie), w konkretnych sytuacjach i pogłębia wgląd w siebie, biorąc pod uwagę związek przyczynowo - skutkowy.

pozdrawiam serecznie

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem aby zastanowić się nad dalszą formą pomocy. Objawy które Pani opisuje mogą być związane z problemami zdrowotnymi, zaburzeniami depresyjnymi. Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje?
Czy w Pani życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Problem z koncentracją u ludzi młodych najczęściej spowodowany jest
brakiem snu, stresem, przemęczeniem lub zażywaniem
substancji psychoaktywnych.
Występuje też przy nerwicy, stanach lękowych i depresji.
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą depresji, jednak rzetelną
diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia depresyjne,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii,
która jest najskuteczniejszą metodą leczenia depresji
oraz jej konsekwencji .
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl